INSTRUKCJA MONTAŻU MOZAIKI I DEKORÓW

 

KLEJENIE I PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA I MOZAIKI I DEKORÓW

1.       Mozaikę szklaną należy kleić na białych klejach przeznaczonych do szkła, według zaleceń producenta ( należy zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta kleju). Mozaiki posiadające powłoki z żywicy reakcyjnej na stronie przyklejanej nie są odporne alkalicznie, dlatego prosimy o zastosowanie właściwego kleju.

Listwy i dekory szklane zaleca się montowaćna silikonach bezoctowych bezbarwnych bądź bezbarwnych klejach do luster. Powierzchnia pod montowanym dekorem szklanym lub listwą winna być jasna i jednolita kolorystycznie a najlepiej biała.

Przed ułożeniem mozaiki zalecamy wykonanie próby klejenia na mniejszej powierzchni, aby sprawdzić czy w wyniku kontaktu z klejem bądź fugą nie wystąpią przebarwienia na mozaice.

2.Przed przystąpieniem do montażu mozaiki, płytek, listew i dekorów należy odpowiednio przygotować podłoże, które powinno być suche, równe, czyste odtłuszczone i niepylące Podłoże należy zagruntować płynem gruntującym według zaleceń producenta. W pomieszczeniach o dużej wilgotności należy stosować grunt izolacyjny. Powierzchnia nie może być zagrzybiona i mokra.

3.Mozaiki, listwy, dekory szklane należy montować z zastosowaniem ok. 2 mm fugi.

4.Klej rozprowadzać równą warstwą. Nie należy kleić szkła przy pomocy pacy zębatej. Nie stosować też klejenia punktowego. Pomiędzy klejonymi elementamia podłożem nie może zostać powietrze.

5. W przypadku montażu obrazów z mozaiki, przed jej zamontowaniem należy sprawdzić zgodność wzoru i kierunek zamontowania poprzez rozłożenie obrazu zgodnie ze schematem ułożenia.

6. Przed montażem należy porównać jakość powierzchni produktów, ich wymiary i odcienie z różnych opakowań oraz należy sprawdzić zgodność kalibrów, tonacji i dat produkcji zawartych na etykiecie dla całej zakupionej partii. Wszelkie wykryte usterki, należy niezwłocznie zgłaszać pisemnie sprzedającemu przed montażem. Po zamontowaniu produktu z wadą jawną reklamacje nie będą uwzględniane.

7.Usunąć resztki kleju z mozaiki lub innych montowanych produktów.

8.Nie użytkować przez czas minimum 24h

SPOINOWANIE

1.Do spoinowania należy przystąpić dopiero po upływie minimum 24h po przyklejeniu mozaiki, płytki, listwy, dekoru.

2.Używać jedynie fug drobnoziarnistych, według zaleceń producenta.

3.Oczyścić powierzchnię wilgotną gąbką.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA

1.       Do czyszczenia powierzchni szklanych lub ceramicznych zalecamy stosować delikatne płyny czyszczące. Nie zaleca się stosowania past ani mleczek.

 

UWAGA

1.       Oferowane przez nas mozaiki i obrazy z mozaiki są w pełni wytworem ręcznej pracy a powstałe niedoskonałości są jedynie dowodem żmudnej pracy ludzkich rąk.  

                                           Jesteśmy do Państwa dyspozycji - telefonicznie lub mailowo. 

                                                                                       Ryszard Wojtunik  

                                                                                          tel. 607 579 725 

                                                                                    mozaiki.amar@gmail.com

 

 

 

Pliki do pobrania

INSTRUKCJA MONTAŻU MOZAIKI I DEKORÓW SZKLANYCH INSTRUKCJA MONTAŻU MOZAIKI I DEKORÓW SZKLANYCH» [ 393.23 kB ]